10 טיפים להכנת סבון בפעם הראשונה

פורסם ע"י Sharona Rapaport בתאריך

אם אתם מתעניינים בהכנת סבונים טבעיים, אספתי כמה טיפים שחשוב לקרוא לפני שמתחילים

אם הייתי יודעת את כל זה לפני שהכנתי סבון בפעם הראשונה החיים שלי היו הרבה יותר קלים.

בפעם הראשונה שהכנתי סבון עשיתי את כל הטעויות האפשריות, גם לא ממש הבנתי את כל הרעיון שעומד מאחורי הכנת סבונים, העבודה שלי הייתה מבולגנת, המון כלים וכמה שעות טובות של הכנה. סיימתי את הכנת הסבונים מותשת, אבל הי, הכנתי סבון בעצמי!


אני מאמינה שהכנת סבונים בעצמכם יכולה להיות דבר שבשגרה ולכן חשבתי על הטיפים האלה,  כדי שיקלו ויקצרו לכם את זמן ההכנה, יחסכו לכם זמן יקר, עלויות של חומרים יקרים ויהפכו את ההכנה של הסבונים שלכם למהנה וחוויתית.

 1. לפחות בפעמים הראשונות ממליצה להשתמש בכלים שיש לכם בבית, לא חייבים לקנות תבניות מיוחדות, מחזרו אריזות משומשות, אפשר גם לאלתר תבניות מקרטון חלב ריק או
  אריזת פרינגלס ריקה.

 2. עבדו בצורה מסודרת, שימו לפניכם את המידע על סדר ההכנה, שקלו והכינו את כל החומרים מראש: את השמנים המוצקים והנוזליים, את השמנים האתריים, את המים והסודה הקאוסטית.

 3. בפעמים הראשונות התחילו בסבון פשוט בלי סוגים רבים של שמנים ותוספות מסובכות, כך תוכלו  להתאמן על הטכניקה של ההכנה, ברגע שתרגישו שאתם שולטים בה הכינוסבונים בעיצובים וטכניקות נוספות.
  סבון טבעי בריח לבנדר
 4.  התחילו בכמות קטנה של שמנים, אם לא יצליח לכם לפחות לא בזבזתם כמות גדולה של חומר יקר

 5. אם הסבון לא יצא כמו שרציתם, אל תזרקו! חתכו לחתיכות קטנות והוסיפו לסבון הבא שלכם, זה נקרא סבון קונפטי וניתן להכין ככה עיצובים נהדרים.

 6. לימדו איך לחשב במחשבון סבון, אל תסתמכו על מתכונים מוכנים, כשתדעו לחשב בעצמכם תוכלו לשפר את הסבון שלכם לפעם הבאה, תוכלו לדעת אם המתכון שיש לכם נכון מבחינת הכמויות של החומרים ותוכלו להכין סבון לפי ההעדפות האישיות והצרכים האישיים שלכם כמו סבון פנים, סבון תינוקות ועוד.

 7. פנו לכם מספיק זמן להכין את הסבון בסביבה רגועה ללא ילדים או בעלי חיים, ההתנהגות שלהם בלתי צפויה והם יכולים להסיח את דעתכם.

 8. השתמשו בכל עזרי הבטיחות שצריך : משקפי מגן, מסיכה לפנים, סינר, כפפות ועקבו אחרי  הוראות הבטיחות של הכנת הסודה הקאוסטית.

 9. החזיקו יציב את בלנדר המוט, ואל תרימו אותו מחוץ לתערובת הסבון אחרת הכל ישפריץ החוצה  ותקבלו אפצ'י סבון שממש מבאס לנקות וגם יכול לגרום לכוויות בעור

 10. הכנת סבון מלמדת אותנו סבלנות ודחיית סיפוקים, התאזרו בסבלנות ואל תוציאו את הסבון מהתבנית מוקדם מדי כשהסבון עדיין רך מדי 

טיפ בונוס: להכין סבונים טבעיים זה בכלל לא מסובך כמו שזה נשמע אם תרצו לעבור את ההכנה הראשונה שלכם עם הדרכה צמודה מלווה בהמון טיפים ומידע מוזמנים לסדנה הקרובה 


שתף את הפוסטהפוסט הבא →


אין תגובות

השאר תגובה